Przedszkole „BAJKA” Konarzewo

Przedszkole „BAJKA” Konarzewo, e-mail: przedszkole@bajka-konarzewo.pl, telefon: 61 677-47-16

Organizacja

Przedszkole jest zorganizowane jako jednooddziałowe. A zatem w jednej grupie są trzy- i czterolatki. Przyjmujemy też dzieci od 2,5 roku. Doświadczenie uczy, że w takiej grupie dzieci młodsze starają się „doganiać” starsze i szybciej się uczą, zaś starsze, szczególnie nie mające młodszego rodzeństwa, pomagają młodszym, często wręcz opiekują się nimi, co ułatwia im współdziałanie w grupie i daje im poczucie, że „są ważni”.
 
Ponieważ podstawa programowa wychowania przedszkolnego nie dzieli wymagań według wieku wychowanków, a tylko określa, co dziecko powinno wiedzieć i umieć wtedy, gdy kończy przedszkole i idzie do szkoły, nauczając w naszym przedszkolu nie różnicuje się treści w zależności od wieku, tylko stopień trudności. 
 
Wszystkie dzieci do godziny 13-tej uczestniczą w zajęciach obejmujących podstawę programową. W tym czasie odbywają się też zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika, taniec czy dogoterapia. Jest także czas na leżakowanie. Po 13-tej rodzice odbierają dzieci, które uczęszczają w trybie bezpłatnym, a pozostałe jedzą obiad, po czym bawią się, słuchają bajek czy wychodzą na plac zabaw, oczekując na rodziców do godz. 17-tej.
 
Szczegóły w zakładkach
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.