Przedszkole „BAJKA” Konarzewo

Przedszkole „BAJKA” Konarzewo, e-mail: przedszkole@bajka-konarzewo.pl, telefon: 61 677-47-16

Witamy!

Witamy w Niepublicznym Przedszkolu „BAJKA”.

Placówka dla dzieci od 2,5 roku, czynna od 7.00 do 17.00, także w czasie ferii i wakacji.

Zapisać dziecko można w dowolnym czasie – zapytaj: tel. 889-372-546 – chyba że brak wolnych miejsc.

Wszystkie dzieci mają zajęcia dodatkowe, np.: j. angielski, rytmika, dogoterapia – bez dodatkowych opłat.

Koncerty i teatrzyki także są zwykle nieodpłatne. Niektóre koncerty oraz wycieczki są częściowo odpłatne.

Przedszkole mieści się w jednym z budynków Ośrodka Rekolekcyjnego, za plebanią parafialną w Konarzewie (ul. Kościelna 2), ale nie jest instytucją kościelną, tylko prywatną.

Placówka zarejestrowana jest w ewidencji szkół i placówek niepublicznych gminy Dopiewo pod numerem 1/OS/2010. Przedszkole znajduje się w systemie oświaty RP i działa w oparciu o postanowienia ustawy o systemie oświaty. Pod względem merytorycznym podlega nadzorowi Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, a pod względem higieny dzieci i młodzieży oraz żywienia – nadzorowi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu.

Przedszkole jest placówką nieferyjną – czynne jest cały rok kalendarzowy, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Na czas ferii i wakacji przyjmujemy także dzieci z przedszkoli okresowo zamykanych. Należy pobrać zgodę dyrektora przedszkola, do którego dziecko jest zapisane.

Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00, gdzie realizuje się podstawę programową z uwzględnieniem poszczególnych grup wiekowych. Podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 8.00 do 13.00.

Posiłki według jadłospisu zaakceptowanego przez Sanepid, typowe dla dzieci, dostarcza firma cateringowa. Smakują jak w domu, a dzieci wołają o dokładki. Porcelana stołowa i sztućce są wyparzane.

Przedszkole służy:

  • dzieciom – w wieku od 2,5 do 5 lat. Zapraszamy także dzieci z sąsiednich gmin. Wszystkie nasze dzieci leżakują. Duża sala zapewnia dzieciom warunki do nauki, do zabawy i odpoczynku. Codzienny spacer zapewnia im tlen i ruch.
  • rodzicom – godziny otwarcia placówki są dostosowane do potrzeb rodziców, którzy rozpoczynają i kończą pracę o różnych godzinach. W razie potrzeby placówka może być otwierana wcześniej i zamykana później.

Jednorazowo pobierane jest wpisowe – 200 zł – na ubezpieczenie dziecka oraz zakup materiałów plastycznych i higienicznych. Możliwe jest odroczenie tej wpłaty lub rozłożenie na raty.


Ciekawe, że...

Tutaj już kiedyś było przedszkole

 
W tym samym budynku – ba, w tej samej sali – było przedszkole zorganizowane przez księdza Hartlieba krótko po wojnie. Na odnalezionym zdjęciu widoczne są charakterystyczne okna sali naszego przedszkola.
  
Przedszkole księdza Hartlieba
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.